Makaleler » İnegöl Dizayn Mobilya » İnegöl Mobilya Çarşısı

İnegöl Mobilya Çarşısı

İnegöl Mobilya Çarşısı

İnegöl Mobilyacılar Çarşısı’nın mobilyaları nasıldır? Mobilya alırken nelere dikkat edilmelidir? İnegöl Mobilyacılar Çarşısı’nın diğer mobilya çarşılarından farkları nelerdir? Bu sorular internette sıklıkla aranmaktadır.

Son dönemlerde en çok aranan soruları yukarda sıralamış bulunmaktayız. Bu sorular ışığında sizlere bu yazımızda bazı değerlendirmelerde bulunarak elimizden geldiğince gerekli bilgilendirmeleri yapmaya çalışacağız.

Bursa’nın İnegöl ilçesi, Osmanlı Devleti’nin 18. ve 19. yüzyılda gemi imalatlarında kullanılması için kereste ihtiyacında büyük bir öneme sahip olmuştur. Takvimler 1943 yılını gösterdiğinde bu bölgede mobilya imalatına başlamıştır. İnegöl ilçemizi özel yapan mobilya sektöründeki irili ufaklı mobilya firmalarının İlçemizden mobilya tedarik etmesiyle ilçemizin adını hem tüm Türkiye’ye hem de Dünyaya duyurmayı başarmıştır. Bölgedeki mobilya imalatı ağırlıklı olarak koltuk, kanepe, sandalye, yatak ve oturma odası takımları imalatı üzerinedir. Bölgede üretilen mobilyalar özellikle, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve AB ülkelerine ihraç edilmektedir.

Mobiliyum

Takvimler 2000 yılını gösterdiğinde MODEF (Mobilya ve Dekorasyon Fuarı) düzenlenmiş ve sayede İnegöl’de 150 mobilya imalatçımız bir araya gelerek İMOTİM merkezini kurmuşlardır. 2015 yılında ise bir girişime daha imza atılarak Mobiliyum (İnegöl Mobilya AVM) kurulmuştur.

İnegöl’ümüzün cazip hale gelebilmesi için bölge esnafımız ciddi çabalar sarf etmiştir. Osmanlı Döneminden günümüze kadar geçen bu tarihsel süreçte, sürekli ağaç ve kereste sektöründeki bu canlılığı diri tutmaya çalışan bu ilçemizin, tüm bilgi birikim ve tecrübesinin tüm dünyayla paylaşılması için azim ve kararlılıklarını bıkmadan usanmadan diri tutmak için gerekli çabalarını her daim sarf etmekten çekinmemiş olduklarını yaptıkları işlerinden görebilmekteyiz. Bölge esnafımızın kalitesini de elbetteki bunca deneyimi ile mobilya işçilikleri ile işlerine yansıtmış olduklarını görebilmekteyiz. 

İnegöl Mobilya Çarşısı mobilyalarında özellikle oturma odası grubu, yatak odası takımı ve yemek odası takımı en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bu ürünlerden müşteri isteklerine göre de üretim yapılabilmekte olup, işlerindeki hassasiyeti müşteri memnuniyetine borçlu olduklarını her daim hatırlarında tutmaktadırlar.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı